Koho jsem trénoval, S KÝM JSEM SPOLUPRACOVAL...

"Fotbal je sice kolektivním sportem a význam týmu jako celku je v něm  naprosto zřejmý a nezastupitelný, na druhé straně výsledek utkání zpravidla stojí na výkonech a  kvalitě jednotlivců."

Výsledky

Hráči, které jsem také trénoval....

Lukáš Droppa

nar. 22.4.1989, aktuálně FK Tom Tomsk, I. Premier Liga, Rusko

Lukáš pochází z malé obce Traplice na Uherskohradišťsku a do přípravky Starého Města jej přivedla v 8 letech jeho maminka, která se účastnila semináře firmy HAMÉ na Hotelu Synot. Ihned se projevil zejména jako mimořádný bojovník a srdcař, který nikdy neuhnul ani v soubojích proti fyzicky zdatnějším či starším protihráčům. Tréninkovou pílí, zarputilostí i ohromnou vůlí a herní zodpovědností se v průběhu několika let z nenápadného dělníka hřiště vypracoval až na skutečného tahouna, kterého uvítá každé mužstvo.

Ze Slovácka záhy po základní škole odešel studovat do Prahy a fotbalově zamířil mezi dorostence AC Sparta Praha Do prvoligového týmu sparťanů se mu však prosadit nepovedlo a větší další fázi své pražské anabáze tak strávil v jeho B-týmu vedeném trenérem Zdeňkem Svobodou. Po krátkém hostování v druholigové Vlašimi přestoupil do Ostravy, kde si nejen odbyl prvoligovou premiéru, ale během krátké doby si získal stálé místo na postu defenzivního záložníka i respekt nejednoho renomovaného soupeře. V kritické sezóně 2012/13 svými stabilními výkony výrazně přispěl k záchraně Baníku v elitní fotbalové soutěži. Na severu Moravy se však poté nedohodl na prodloužení profesionální smlouvy, a tak v únoru 2014 kývl na lákavou nabídku z polského Slasku Wroclav, kde se brzy prosadil i v silné hráčské konkurenci a odehrál 32 utkání v 1. Ekstraklase. V zimní přestávce následující sezóny se o něj dokonce zajímalo několik španělských klubů, k přestupu na Pyrenejský poloostrov však nakonec nedošlo. Od nové sezóny 2015/16 začal nastupovat za rumunský prvoligový klub Pandurii Targu Jiu, za který nastoupil ve 23 soutěžních zápasech. V létě 2016 pak opět změnil působiště a tentokrát zamířil až na dalekou Sibiř, kde podepsal kontrakt v prvoligovém Tomsku. Aktuálně byl novým koučem české reprezentace Karlem Jarolímem nominován na kvalifikační duely o postup na Mistrovství světa v Rusku proti Německu v Hamburku a s Azerbajdžánem v Ostravě.

Ondřej Sukup

nar. 8. 12.1988, aktuálně Černomorec Varna, I. Synot liga, ČR

Ondra Sukup a jeho vrstevník z ulice Ondra Crla od malička trávili celé dny na staroměstském Širůchu, v jehož těsném sousedství oba bydleli. Jejich společných aktivit na hřišti si nebylo možné nevšimnout, a tak bylo přirozené, že se už ve věku 7 let oba kamarádi ocitli mezi registrovanými v přípravce Synotu Staré Město. Ondrova sportovní kariéra se však zdaleka nevyvíjela tak přímočaře, jak se zpočátku zdálo. Při finále turnaje přípravek v Hluku totiž v ochozech sportovní haly náhle zemřel jeho tehdy 38-ti letý otec Ladislav, který byl do té doby jeho největším fanouškem a podporovatelem. Ačkoli jsme se mu i osiřelé rodině ve fotbalovém klubu snažili alespoň symbolicky pomoci, nenadálou ztrátu otce jsme mu nahradit nemohli. Po žákovských a dorosteneckých letech ve slováckém klubu bohužel nikdo nedokázal odhadnout a hlavně využít jeho skutečný herní potenciál, a tak se Ondra do nejvyšších soutěží musel složitě prokousávat přes divizní Napajedla a Šardice až do druholigového Znojma, kde svým ofenzivním pojetím na postu krajního obránce i stabilně kvalitními výkony na podzim 2012 zaujal i prvoligové lanaře. Ještě před postupem Jihomoravanů do nejvyšší soutěže tak Ondřej putoval na do Olomouce, kde v modrých barvách Sigmy brzy získal i první prvoligové ostruhy. Nevydařená sestupová sezóna 2013/14 však zastihla klub z Hané ve vnitřních problémech a Ondra se už po půl roce stěhoval ještě více na sever do Ostravy. Svým poctivým přístupem a stále sebevědomějšími výkony se v baníkovské sestavě postupně zabydluje.

Petr Reinberk

nar. 23.5.1989, aktuálně 1. FC Slovácko, I. Synot liga, ČR

Petr nikdy nevynechal žádnou příležitost, aby si nešel zahrát svůj oblíbený fotbálek buď na plácku pobliž svého bydliště ve Starém Městě nebo na hřišti nedaleké střední zemědělské školy. Svým specificky přemýšlivým pojetím, ale i průbojným přístupem k fotbalu už v útlém věku zaujal kdekoho, a tak záhy oblékl i žlutomodrý dres staroměstské přípravky. Nebylo pro něj problém trénovat a hrát i mezi staršími spoluhráči či protihráči, jejich pozitivní vliv se na něm naopak projevil velmi rychle a viditelně.

Ačkoli Petrovu fotbalovou dráhu od počátku provázely nemalé zdravotní komplikace, na trávníku to nebývalo znát. Už v dorosteneckém věku bylo zřejmé, že ve Fotbalové akademii Synotu vyrůstá hráč pro ligu, což se brzy i potvrdilo. V současnosti už Petr delší dobu patří k  pilířům defenzivy prvoligového 1. FC Slovácko.

Ondřej Kúdela

nar. 26.3.1987, aktuálně FK Mladá Boleslav, I. Synot liga, ČR

Ondřej pochází z malé obce Pitín na Moravsko-slovenském pomezí a poprvé jsem si jej všiml v přípravkách Bojkovic, které v nejmladších věkových kategoriích vždy patřily k nejlepším v regionu. O elegantního žáčka s vytříbenou kopací technikou a mimořádně vyvinutým smyslem pro kolektivní pojetí však stálo zato zabojovat i přes 40-ti kilometrovou vzdálenost, která jeho rodnou vísku od okresního města dělila. Rozhodující souhlas k přesunu do údolí řeky Moravy mu nakonec dala jeho matka, sama bývalá výborná atletka a současnice legendární čtvrtkařky Táni Kocembové. Ačkoli se naše vzájemná spolupráce zpočátku omezovala pouze na jeho občasnou účast na trénincích a nesoutěžních utkáních staroměstské přípravky, s přechodem do žákovského věku Ondřej už vše podřídil svým smělým fotbalovým plánům a rozhodl se dojíždět do Uherskéh Hradiště i na základní školu se sportovním zaměřením.

Ondřejova fotbalová kariéra poté zaznamenala strmý růst a už v 18 letech nastoupil ke svému prvnímu prvoligovému utkání v dresu 1. FC Slovácko. Souběžně se prosadil i do české mládežnické reprezentace a v roce 2007 už jako čerstvý Sparťan dosáhl skvělého úspěchu na Mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě, kde se jako člen úspěšného týmu ČR podílel na vynikajícím 2. místě za vítěznou Argentinou. Ke stříbrné medaili z šampionátu Ondřej přispěl i důležitým gólem z penalty v osmifinále proti Japonsku. V nabité kabině Sparty se však Ondřej dlouho neohřál a krátce po svém přestupu putoval na půlroční hostování do sestupem ohroženého Kladna, z něhož se však na Letnou ještě na rok vrátil. V lednu 2011 však rudý sparťanský dres odložil definitivně, aby ho zaměnil za blankytně modrou a bílou barvu Mladé Boleslavi. Ve městě škodovek se v pozici stopera či středopolaře velmi brzy vypracoval mezi opory ambiciózního týmu. V létě 2014 však Ondřej nečekaně  vyrazil na exotické hostování do kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Po půlroční anabázi se do Česka vrátil a ve svém mateřském klubu se i zapojil do přípravy, ale kvůli  poměrně závažnému zranění pro něj letošní jarní sezóna skončila dřív, než vůbec začala.

Napište mi

V případě, že máte dotaz a nebo zájem o moje služby,
neváhejte mne kontaktovat na tel.: +420 731 465 687 nebo e-mailem hastik.jaroslav@seznam.cz.